|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
środa, 09 marzec 2016 08:15

Rada Branżowa SOK

Napisane przez

8 marca odbyła się Rada Branżowa SOK. Jej gościem był naczelnik w Departamencie Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - Waldemar Niedziela

Omówiono z nim dwa rozporządzenia - pierwsze, którego proces legislacyjny został już zakończony, tj .rozporządzenia ws. określenia umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych funkcjonariuszy SOK.

Drugie zaś, które znajduje się w końcowej fazie procesu legislacyjnego - dotyczy, kolokwialnie rzecz ujmując badań lekarskich funkjconariuszy SOK. Pełna nazwa to: Rozporządzenie ws. szczegółowych warunków jakimi powinni odpowiadać funkcjonariusze SOK, zasad oceny zdolności fizycznej i psychicznej do słuzby oraz trybu i jednostek uprawniownych do orzekania o tej zdolności. To szczególnie ważne rozporządzenie, o którego stworzenie funkcjonariusze zabiegają od dawien dawna. Waldemar Niedziela poinformował, że proces legislacyjny związany z wydaniem rozporządzenia zostanie zakończony najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Członkowie RB wyrazili wdzięczność za osobiste zaangażowanie p. Niedzieli w pilotowaniu i czuwaniu nad pracami nad rozporządzeniem, które dla środowiska jest niezwykle istotne.