|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
poniedziałek, 22 czerwiec 2015 00:00

PKP SA szykuje skok na majątek PKP Energetyka

Napisane przez

 

KOMUNIKAT FEDERACJI ZZP PKP

 

PKP SA szykuje skok na majątek PKP Energetyka

 

Właścicielowi spółki PKP Energetyka SA nie wystarczy wystawienie do sprzedaży PKP Energetyka SA, na które zdecydował się pomimo sprzeciwu załogi, wbrew logice płynącej z przygotowanych opracowań, a także wątpliwościom, które wyrażone zostały przez sejmową Komisję Infrastruktury.

 

Aktualnie PKP SA szykuje się do przejęcia budynku Energetyki, znajdującego się w bardzo intratnym punkcie centrum Warszawy przy ul. Hożej 63/67. Od momentu wniesienia nieruchomości aportem do spółki PKP Energetyka (w 2006 roku), Energetyka poczyniła ogromne, idące w miliony złotych inwestycje: remont oraz dobudowę jednego piętra. Wartość nieruchomości wielokrotnie wzrosła.

 

Czas stanął w miejscu?

 

Teraz, po dziewięciu latach włodarze ze Szczęśliwickiej, tj. siedziby PKP SA, chcą zmusić
Energetykę do odprzedaży budynku za 50 milionów złotych. Problem w tym, że jest to dokładnie taka sama kwota, na jaką wyceniono budynek przed laty. Nie uwzględnia się, że w okresie tym tylko inflacja wzrosła o prawie 23%.

 

- Fachowcy z PKP tyle mówią o wolnym rynku, o wskaźnikach – a tymczasem zmuszają podmiot gospodarczy do odsprzedaży swojego budynku za kwotę nieuwzględniającą jej realnych kosztów,
a także nakładów poniesionych na doprowadzenie go do tak dobrego stanu

mówi Leszek Nasiadek, wiceprzewodniczący Rady Branżowej Elektroenergetyki Kolejowej Federacji ZZP PKP. Czyż nie jest to jawne działanie na szkodę PKP Energetyka – pyta retorycznie Nasiadek?

 

Pominięcie

 

Dodatkowe kontrowersje wzbudza fakt, że z naszych ustaleń wynika, że potencjalni nowi właściciele nie mają świadomości, że budynek należący jeszcze do Energetyki, był przez 9 lat jej własnością. Przecież to może spowodować późniejsze odstąpienie od zakupu!

 

W związku z działaniem PKP SA, a także brakiem reakcji na adresowane do jej prezesa – Jakuba Karnowskiego pisma, zdecydowaliśmy się wystąpić z pismem do ministra Sławomira Żałobki, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Liczymy, że jego stanowisko, a także nagłośnienie sprawy – wybije „exelowym fachowcom” ten pomysł z uczonych głów.

 

Treść pisma:

06 19 energetylka-page-001

06 19 energetylka-page-002